Home » Reality » Nájmy a pronájmy nemovitostí už nebudou předražené?

Nájmy a pronájmy nemovitostí už nebudou předražené?

V současné době probíhá snaha několika europoslanců z ČR a Slovenska o Evropský zákon upravující ceny pronájmů nemovitostí, včetně nájmů z prostor společných v bytových domech, které ve velké většině představují částky nemravně předražené. Není nic nového, že někteří majitelé bytů si řeknou za pronájem bytu aji 8 násobek toho co by měli ve své lokalitě. Jak upřesňují zástupci několika realitních kanceláří, tak ceny jsou opravdu a zvláště v centrech větších měst nemravně vysoké. Bohužel je to dáno snahou Českého a Slovenského národa na úkor druhého se obohatit za každou cenu. Toto by se mohlo změnit od roku 2015, kdy by mohla začít platit Evropská norma dle cenové mapy dle jednotlivých oblastí měst a obcí schválených městem, nebo městským zastupitelstvem. Tak stejně, aby fyzické osoby nemohli obcházet realitní kanceláře a museli jejich služeb využívat, díky stále častějšímu krácení daní co je velký neduh hlavně Slovenských majitelů bytů co neplatí daně, jak by měli. Zákon by měl zároveň pamatovat na to, aby nikdo nemohl sám něco prodávat bez realitní kanceláře, tak stejně pronajímat.
Obecně se dá říci, že cena za pronájem nemovitosti by měla být přímo úměrná nákladům na pronájem nemovitosti. Tedy cena energií, včetně všech služeb a adekvátní částka pronájmu bytu či domu. Tedy v případě Bratislavy by cena za m2 neměla přesáhnout 4,89€/m2.
Pro realitní kanceláře plánovaná novinka by měla přinést změnu v tom, že by museli uvádět všechny smlouvy na svém webu, aby je každý potencionální klient si mohl prohlédnout a nebyl v nejistém co vlastně podepíše. Každá realitní kancelář by měla dle plánů europoslanců mít pouze certifikované realitní makléře. Pokud by tak nečinila, pak úřady by měli mít to právo zakázat doživotně podnikat, či pracovat v oblasti realit danému makléři, jako realitní kanceláři.

Share Button